Новини

20 вересня у Запорізькому краєзнавчому музеї відбулася презентація колекції старовинних поштових листівок.

Виставка, яка є частиною музейних фондів Василівського історико-архітектурного музею-заповідника “Садиба Попова”, спрямована на популяризацію історико-культурної спадщини Запорізького краю і почуття любові до рідної землі.

В експозиції представлено 65 ретельно підібраних оригінальних листівок з видами Олександрівська, Бердянська та Мелітополя ХХ років ХХ століття. Вони дозволяють не просто побачити, як виглядали ці міста в перші десятиліття радянської епохи, а й зануритися в атмосферу його тодішнього життя.

За минулий час багато дореволюційних архітектурних перлин міста безслідно зникли, а існуючі до сих пір старі будівлі, вулиці та площі змінилися настільки, що тепер їх важко впізнати.

Мета виставки – дати можливість широкому колу відвідувачів заглянути в багате минуле Запорізького краю, порівняти з днем ​​сьогоднішнім і задуматися про майбутнє. Старі поштові листівки краще відповідають цій меті. Адже вони не просто раритетними творами фотографічного мистецтва, а й цінними історичними джерелами, що містять різну інформацію про зовнішній вигляд і повсякденне буття Олександрівська, Бердянська та Мелітополя минулого. Багато з них збереглися в одиничних екземплярах, а потім, можуть стати важливими документами при реконструкції пам’яток архітектури.

 

11 травня 2019 року 

у центральному парку “Дубовий гай” міста Запоріжжя планується проведення

Запорізького туристичного фестивалю «Запоріжжя – місце щастя»